Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Ana SayfaGenelGüne iyi başlamak için 6 ipucu

-

Güne iyi başlamak için 6 ipucu

Başarılı insanların bir çoğu başarılarının altında  düzenli sabah rutinlerinin olduğunu dile getiriyorlar. Düzenli yaptığınız her faydalı alışkanlık size aynı şekilde geri dönüş sağlar. Özellikle sabah yapılan sağlıklı ve faydalı alışkanlıklar gününüzün büyük bir oranda nasıl geçeceğini şekillendirir. Bizde size başarılı ve sağlıklı insanların günlük sabah rutinlerini dile getirmek istedik.

Verimli bir sabah için;

1-Erken kalkın 

Uzmanlar tarafından sağlıklı bir bireyin günde ortalama 7-9 saat uyuması yetrli olduğu kanıtlanmıştır.  Ayrıca 6 saatten daha az veya 11 saatten daha fazla uyulması kesinlikle önerilmez çünkü psikolojik olarak güne yorgun başlamanıza , çok saat uyusanız bile yeterince uyumamış hissetmenize ,metabolizmayı yavaşlatmaya , ciltte solgun bir görünüme sebep olmaktadır. Erken kalkıp, sabah tempolu yürüyüş yapmak, fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ardından  ılık bir duş ile güzel bir kahvaltı etmeniz önerilir.

2-Yapılması gerekenleri yapın

Birçok insan günün en verimli saatlerinin sabah saatlerinin olduğunu göz ardı edip, çalışılması veya önemli yapılacak işleri çoğunlukla erteliyor lakin uzmanlar bile test çözerken özellikle sabah saatlerinde çözülmesini öneriyor. Sebebi oldukça açık, zihin boş ve bilgileri kolayca kavrayabilecek kıvamda, sabah saatlerinizin en verimli saatlerin olduğu unutmamalısınız.

3-Limonlu su için

Limonlu suyun son zamanlarda oldukça popüler hale gelmesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan bazıları kilo vermek, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, birçok hastalığı önlemesi (grip,nezle,soğuk algınlığı), C vitamini açısından zengin olması bu nedenlerin arasındadır. Her sabah aç karnına ılık su ile tüketilmesi önerilir. Bu sayede gün boyunca tükettiğiniz gıdaların sindirimi de kolay olacaktır.

4-Sevdiğiniz müziği dinleyin

Güne iyi başlamak için basit ama bir  o kadar huzur verici bir aktivitedir. Günlük yaşantınız boyunca bazı zorluklarla veya sıkıntılarla karşılaşma olasılığınız vardır. Bu durumda kendinizi ufak ama tatmin edici şeylerle ödüllendirmek hem gününüz açısından hem sizin açınızdan  iyi bir  aktivite olacaktır.

5-Meditasyon yapın

Sabah kendinize ayıracağınız 10 dakika sayesinde bedenen ve ruhen daha huzurlu , stresten uzaklaşmış,  negatif duygulardan arınmış olarak başlamak sizin için harika olacaktır. Meditasyon yapmanın avantajlarından biri ise hiçbir şeye ihtiyacınız yok. İnsanların en çok yaptığı hatalardan biri de belkide kendilerinden çok başka şeylere zaman ayırmalarıdır. Zincirleri kırıp , kendinize ne kadar değerli olduğunuzu hatırlatmanın vakti gelmiştir belkide…

6-Düzenli olun

Güne güzel bir merhaba dedikten sonra, etrafa baktığınızda gözünüze batan dağınıklıklar sizi negatif şekilde etkileyebilir. Düzen başarılı insanların olmazsa olmazları arasındadır. Sizde etrafın düzenli ve temiz olduğunu görünce daha huzurlu ve daha az karışıklık olacağını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER YAZILAR

Çocuklarda Yaşanan Kilo Sorunları

Çocuklar için aşırı kilo ciddi bir problem yaratmaktadır. Çocuklarda görülen obezite konusunda, ülkemizde eskiden çok daha iyi bir yerdeyken, “artan gelişmişlik seviyesi” ülkemizdeki çocukları...

Yaz Ayları ve Beslenme