Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Ana SayfaGenelKalça Sıkılaştırmak İçin En Etkili Hareketler Nelerdir?

-

Kalça Sıkılaştırmak İçin En Etkili Hareketler Nelerdir?

Kalça sıkılaştırma hareketleri sayesinde daha dik, yuvarlak ve dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz. Kalça sıkılaştırma için temel fitness hareketlerinden faydalanabilirsiniz. Kalçanızı sıkılaştırmak için spor salonuna gitmek, para harcamak ya da ekipman satın almak zorunda değilsiniz. Evde, para harcamadan, ekipman kullanmadan yapabileceğiniz çok sayıda hareket bulunuyor. Kalça sıkılaştırma hareketlerinden sonuç almaya başladığınız zaman kendinizi çok daha öz güvenli hissedeceksiniz. Elbette kalça sıkılaştırma egzersizleri ile birlikte beslenmeye de önem vermek gerekiyor. İyi bir vücudun sırrı yüzde 30 egzersize yüzde 70 beslenmedir.

Home Office çalışanlar için egzersiz önerileri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Sumo Squat ile Daha Dolgun Kalçalar

Sumo-Squat

Sumo Squat hareketiyle dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş açın. Parmak uçlarınız dışarı doğru baksın. Karnınızı sıktıktan sonra dizlerinizi kırarak yere oturuyormuş gibi eğilin. Hareketi 15 tekrarla yapabilirsiniz. Somo Squat hareketiyle yalnıza kalçanızı değil aynı zamanda karnınızı ve bacaklarınızı da sıkılaştırmış oluyorsunuz.

Lunge Hareketiyle Bütün Alt Vücudu Çalıştırın

Lunge hareketini yapmak için bacaklarınızı omuz genişliği kadar açın. Beliniz dik olsun. Bir bacağınızı kullanarak ileri doğru adım atın. Diğer bacağınız geride kalsın. Arkadaki bacağınızla yere inene kadar adım atabilirsiniz. Daha sonra başlangıç pozisyonuna gelerek aynı şeyi diğer bacağınız için tekrar edebilirsiniz. Her bir bacak için 10 tekrar yapmanız yeterlidir. Hareketi yaparken kalça kaslarınızın ve bacaklarınızın ısındığını fark edeceksiniz.

Hip Lift ile Sıkılaşan Kalça ve Karın

Hip lift yatarak yapılan kalça sıkılaştırma hareketidir. Dizlerinizi bükerek yere yatın. Ardından bir bacağınızı ileri doğru uzatın. Karın kaslarınızı bu sırada sıkın. Bütün vücudunuzu ayağınızla birlikte havaya kaldırın. Biraz hareketi tuttuktan sonra başlangıç pozisyonunuza geri dönün. Ardından 10 tekrar yaparak, diğer bacağınıza geçin. Aynı hareketi diğer bacağınız için de yapın. Bu hareket karın ve kalça kaslarınız için çok faydalıdır.

Aç kalmadan diyet yapmak mümkün mü? Detayları yazımızdadır.

Geriye Tekme Egzersizi ile Forma Kavuşun

Geriye tekme egzersizi vücudun farklı yerlerini çalıştırmaya yarayan faydalı bir egzersizdir. Dizleriniz ve ellerinizin üzerinde olacak şekilde pozisyon alın. Ardından bir dizi yerde bırakıp diğer bacağı geriye tekme atar gibi havaya kaldırın. Başlangıç pozisyonuna 3 saniye sonra dönün. Dizinizi yere değdirmeden aynı bacak için bir kere daha tekrar yapın. Her iki bacak için en az 10 tekrar yapmanız gerekir. B hareket özellikle kalça kasları için etkili olsa da, karın kasları için de son derece faydalıdır.

Güzel Kalçalar için En Temel Fitness Hareketi: Squat

Squat yapmak için ayakları omuz genişliğinde açın. Sonra kalçanız dışarı şekilde yere oturun. Kalkarak başlangıç pozisyonuna gelin ve tekrar hareketi yapın. En az 10 tekrar yapın. Kalça sıkılaştırma için en etkili hareketlerden olan squatı 4 hafta boyunca düzenli olarak yapınca sonuçlar çok hoşunuza gidecek.

Merak edilen tokluk hissini arttırma yollarını da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER YAZILAR

Çocuklarda Yaşanan Kilo Sorunları

Çocuklar için aşırı kilo ciddi bir problem yaratmaktadır. Çocuklarda görülen obezite konusunda, ülkemizde eskiden çok daha iyi bir yerdeyken, “artan gelişmişlik seviyesi” ülkemizdeki çocukları...

Yaz Ayları ve Beslenme