Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Sınırlı Kontenjan ile Hemen Ön Kayıt Yaptırın!

Ana SayfaGenelSabah Uyanınca Yapılması Gereken Zayıflama Hareketleri

-

Sabah Uyanınca Yapılması Gereken Zayıflama Hareketleri

Sabah egzersiz hareketleri ile daha fit olabilirsiniz. Egzersiz sayesinde güne bomba gibi başlarsınız. Egzersiz yapmak için spor salonuna gitmenize, ekipmanlara sahip olmanız ya da para harcamanıza gerek yok. Uyanır uyanmaz ekipman kullanmadan bu hareketleri yapabilirsiniz. Sabah kalkmak pek çok insan için zor olsa da, bu hareketleri yaptıktan sonra kendinizi gün boyu çok enerjik hissedeceksiniz. Yatakta dahi yapılabilecek hareketler sayesinde, zorlanmayacaksınız. Özellikle yoğun çalışan ve hareket etmek için yeterli zamanı bulamayan kişilerin mutlaka bu hareketleri yapması önerilir.

Kalça sıkılaştırmak için en etkili hareket bilgilerine de bakabilirsiniz.

Sabah Derin Nefes Egzersizi

Derin nefes almak bütün vücudunuz için faydalıdır. Uyandığınızda gözünüzü bile açmadan bu egzersizi yapabilirsiniz. Odanızın camını açarak nefes egzersizi yapmaya başlayabilirsiniz. 3 set halinde 15 kere nefes alıp verin. Bu egzersizi her sabah tekrar edin.

Bisiklet Hareketi ile Bacaklarınızı Çalıştırın

Bisiklet hareketi yapmak için illa bisikletinizin olması gerekmiyor. Özellikle gün boyu oturarak çalışan bir insansanız, bisiklet hareketini yapmanız önerilir. Bacak kasları sürekli oturmanıza bağlı olarak güçsüz düşebilir. Bu kasları güçlendirmek için sırt üstü yatın. Bacaklarınızı havaya kaldırın. Ardından bisiklet çevirir gibi bacaklarınızı hareket ettirmeye başlayın. Tempolu egzersiz yapın ve 3 set işlemini 1 dakika boyunca tekrar edin.

Karın Bölgenizdeki Yağlardan Plank ile Kurtulun

Plank hareketi ile hem sırtınızdaki ağrılardan kurtulur hem de göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Hareketi yapmak için yüzüstü uzanın. Ardından kollarınızı omuz genişliğinde açın. Parmak uçlarınız karşıyı göstersin. Vücudunuz düz olsun. Hareketi etkisini anında hissetmeye başlayacaksınız. 3 set halinde 1 dakika ara vererek hareketi yapmaya devam edin.

Home Office çalışanlar için egzersiz önerileri yazımızdadır.

Köpek Hareketi ile İyice Esneyin

Köpek hareketi için elleriniz ve dizlerinizin üzerine yerleşin. Daha sonra bedeninizi yavaşça esnetin. Kalçanızı kaldırabileceğiniz kadar yukarı kaldırın. Başınız bu sırada yavaşça ileride olmalı. Hareketi yaparken nefes alış verişinizin düzenli olduğundan emin olun. Kollarınız hareket boyunca dik olmalıdır. Bu hareketi yaptıktan sonra beyniniz sakinleşecek ve kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Köpek hareketini yaparken sırt kaslarınızı da güçlendirmek için iyice öne doğru eğilin. Sırtınızı çok zorlamadan kaslarınızın açıldığını hissetmeye çalışın.

Güneşi Selamlama Hareketi ile Mutluluğu Yakalayın

Güneşi selamlama hareketi yoganın önemli pozları arasında yer alır. Bu hareketi yaptıkça özellikle sırt kaslarınızın güçlendiğini fark edeceksiniz. Bacaklarınızı bitişik bir şekilde dik olarak ayakta tutarak poza başlayın. Bedeninizin hareketi yaparken dik ancak rahat olduğundan emin olun. Vücudunuzu hareket sırasında kasmayın. Kollarınızı güneşi tutar gibi havaya kaldırın. Güneşi kendinize çeker gibi kollarınızı çekin. Daha sonra ayak parmaklarınıza dokunmak ister gibi yere doğru eğilin. Hareketi en az 3 kere tekrar ederek egzersizi tamamlayın.

Aç kalmadan diyet yapmak mümkün mü? Merak edilen bilgiler yazımızdadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER YAZILAR

Çocuklarda Yaşanan Kilo Sorunları

Çocuklar için aşırı kilo ciddi bir problem yaratmaktadır. Çocuklarda görülen obezite konusunda, ülkemizde eskiden çok daha iyi bir yerdeyken, “artan gelişmişlik seviyesi” ülkemizdeki çocukları...

Yaz Ayları ve Beslenme